INICJATYWY

Koperta Życia w Czeladzi
koperta_życia_gotowy_projekt.png

Projekt realizowany od sierpnia 2018 r. 

Czy 5 minut czasu poświęconego na wypełnienie ankiety może uratować życie? Oczywiście, że tak. Wystarczy wypełnić kwestionariusz „Koperty Życia”!

Podjąłem działania aby "Koperta Życia" dotarła również do mieszkańców Czeladzi (ponad 1 000 szt. rozdanych mieszkańcom) promując wspólną akcję Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Szczegółowe informacje na: https://seniorzy.slaskie.pl/content/koperta_zycia 

Kupa wstydu.jpg
Kupa wstydu... 

Projekt realizowany od sierpnia 2018 r.

Spróbujmy wspólnie wprowadzić zmiany, które sprawią, że spacery po naszym mieście będą jeszcze bardziej przyjemne i nie będą kończyły się niechcianymi „niespodziankami”.

Wykaz sklepów z bezpłatnymi workami na psie odchody (od 1 października):

1. Sklep Karolina (MAX) - ul. Dziekana (oczekujemy na potwierdzenie)

2. Sklep Mini Market 24h - ul. Nowopogońska (okolice os. Betony, przy przystanku autobusowym)

3. Pizzeria Maximus - ul. Zwycięstwa 3 (okolice przychodni Zdrowia M&M, rondo Piaski)

4. Sklep spożywczy - ul. Mickiewicza 19 (okolice stadionu Górnik Piaski)

5. Sklep spożywczy ABC - ul. Norwida

Szczegółowe informacje na temat planu działań: https://bit.ly/2KTpgU5 

ud.JPG
Uniwersytet Dziecięcy w Czeladzi

Projekt realizowany systematycznie od 2009 r.

we współpracy z Akademią WSB oraz Urzędem Miasta w Czeladzi oraz MBP

 

Nauka nie musi być nudna ! W młodym człowieku można wykształcić chęć poszerzania swojej wiedzy poprzez wzbudzenie w nim zapału do poznawania świata. Takie nastawienie skłoniło mnie do tego, aby w Czeladzi zorganizować cykl bezpłatnych i otwartych spotkań dla dzieci, prezentujące "ciekawą stronę nauki". Uniwersytet Dziecięcy w Czeladzi (do 2014 r. - Czeladzkie Spotkania z Nauką) to odpowiedź na wielkie zapotrzebowanie wśród ludzi młodych do poszerzania swojej wiedzy i zainteresowań.

Zajęcia odbywają się w Kopalni Kultury w jedną sobotę miesięcznie o godz 12.00 (zgodnie z harmonogramem rocznym). Wykłady prowadzone są przez nauczycieli akademickich posiadających doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą. W zajęciach bierze udział grupa 80 dzieci w wieku 6- 12 lat.

Szczegółowe informacje na: www.ud.wsb.edu.pl 

waw.jpg
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Czeladzi

Projekt realizowany systematycznie od 2009 r.

we współpracy z Akademią WSB oraz Urzędem Miasta w Czeladzi oraz MBP

Czeladzki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w celu aktywizacji intelektualnej i społecznej ludzi w „złotym wieku". Edukacja osób starszych, włączenie ich do systemu kształcenia ustawicznego, propagowanie wartościowego sposobu życia, opartego na rozwoju zainteresowań, aktywności społecznej, udział  w zajęciach UTW,  planowanie własnego czasu powoduje, że człowiek czuje się bardziej potrzebny, odczuwa sens swojego istnienia.

 

Członkiem Czeladzkiego UTW może zostać każda osoba w wieku 45+, która pragnie pogłębić swoja wiedzę, poszerzać własne umiejętności, a także spędzić miło czas w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Zajęcia odbywają się w Kopalni Kultury oraz Galerii "Elektrownia". 

Szczegółowe informacje na: www.wsb.edu.pl/utw

cfp_2017_aktualnosc.jpg
Czeladzkie Forum Przedsiębiorczości

Projekt realizowany od 2016 r.

Tylko dzięki bliskiej współpracy Samorządu, Nauki i Biznesu można osiągnąć sukces. To właśnie dlatego zrodził się pomysł organizacji spotkań promujących czeladzkich przedsiębiorców połączony z wykładami i szkoleniami prowadzonymi przez ekspertów.